Optimalizace PDF

Optimalizace souborů PDF

Tato funkce umožňuje zmenšit velikost souborů PDF pomocí komprese obrázků, vypuštění písem a vypuštění nepotřebných nebo duplicitních objektů. Současně jsou k dispozici i přednastavená schémata pro standardní a mobilní zařízení. Pokud to dovoluje obsah souboru, tak je možné i změnit verzi formátu PDF.

Postup

1. V hlavním menu vyberte volbu Soubor > Uložit optimalizovaný...

2. Následně se spustí dialogové okno Optimalizace PDF, kde je k dispozici detailní nastavení optimalizace. Níže najdete přehled jednotlivých možností optimalizace. 

 

Tato volba umožňuje provést kompresi a zmenšení rozlišení DPI pro obrázky obsažené v souborech PDF. Nastavení je možné provést pro každý typ obrázků zvlášť. K dispozici jsou také moderní metody komprese jako například JPEG2000.

zarovkaPokud si nejste jistí, jak nastavit optimalizaci obrázků, tak vlevo nahoře v rozbalovacím seznamu Nastavení: <Vlastní> vyberte volbu Standard nebo Mobilní. Současně doporučujeme ponechat zaškrtnuté políčko Optimalizovat obrázky jen v případě zmenšení velikosti.

Editor optimalizace1

V této sekci můžete odstranit vložená písma ze souboru PDF a to buď jednotlivě nebo podle filtru. Touto operací lze také zmenšit velikost souboru. 

Nastavení odebrání písma

  • Neodstraňovat žádné písmo. Tato volba zachová stávající stav tj. ponechá vložená písma v souboru PDF.
  • Zrušit vložení doporučených písem. Umožní odstranit problémová písma, která byla aplikací doporučena k odebrání.
  • Zrušit vložení všech písem. Touto volbou odeberete všechna vložená písma ze souboru PDF. Existuje riziko, že na některých zařízeních nebude PDF správně zobrazeno.
  • Vyberte písma pro zrušení vložení. Tato volba umožní odebrat vložená písma odebrat jednotlivě ze souboru PDF.

zarovkaPamatujte na to, že odebráním vložených písem ze souboru PDF, může na některých zařízeních dojít k nahrazení původních písem jinými (dostupnými) fonty a dokument může ve výsledku vypadat zcela jinak. Buďte opatrní zejména v případě speciální a neobvyklých písem.

Editor optimalizace3

Editor optimalizace5

Tato volba dovoluje odstranit uživatelská data a obsah ze souborů PDF. Zaškrtnutím příslušných políček odstraníte odpovídající data.

Vypuštění uživatelských informací

  • Vypustit všechny komentáře, formuláře a multimédia. Tato volba odstraní komentáře, formulářová pole a zvuky ze souboru PDF.
  • Vypustit informace o dokumentu a metadata. Tato volba odstraní z PDF například informace o autorovi, předmět, klíčová slova a další metadata.
  • Vypustit souborové přílohy. Zaškrtnutím tohoto políčka odstraníte ze souboru PDF všechny souborové přílohy.
  • Vypustit externí křížové reference. Tato volba odstraní všechny odkazy, které směřují na externí soubory a externí cesty.
  • Vypustit privátní data ostatních aplikací. Tato volba odstraní ze souboru PDF všechny informace vložené jinými aplikacemi.
  • Vypustit obsah skrytých vrstev a sloučit viditelné vrstvy. Zaškrtnutím odstraníte obsah ve skrytých vrstvách a viditelné vrstvy budou sloučeny do jedné vrstvy. 

zarovkaNezapomeňte, že volbu je nutné potvrdit stisknutím tlačítka OK.

Editor optimalizace6

Editor optimalizace7

Pokud to dovoluje specifikace formátu PDF (dostupný obsah souboru), tak je možné změnit verzi formátu PDF. 

Tato volba umožňuje zobrazit jednotlivé komponenty obsažené v souborech PDF včetně jejich velikosti a procentuálního zastoupení. Díky této volbě si můžete například ověřit, jak byla provedená optimalizace souboru PDF úspěšná.

Postup

1. Audit využitého místa v souborech PDF spustíte stisknutím tlačítka Prověřit využité místo... v hlavním dialogovém okně optimalizace. 

2. Dialogové okno zavřete stisknutím tlačítka Zavřít.

Editor optimalizace4

Pro spotřebitele

Subjekt pro mimosoudní řešení spotřebitelských sporů:

Česká obchodní inspekce
Ústřední inspektorát – oddělení ADR
Štěpánská 15
120 00 Praha 2
Email: adr@coi.cz
Web: http://adr.coi.cz

On-line řešení spotřebitelských sporů:
http://ec.europa.eu/consumers/odr/

Evidence tržeb (EET)

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Platby bankovním převodem elektronické evidenci tržeb nepodléhají.

Kontakt

TERAGON Group v.o.s.
V.Rabase 402/10
37010 České Budějovice 3

IČ: 26018101
DIČ: CZ26018101

Zapsáno u Krajského soudu v Č. Budějovicích - Spis. zn. A5786

Datová schránka: 5ts6vy3

+420 608 209 804

obchod@pdfxchange.cz

Virtuální provozovna: www.pdfxchange.cz

 

gplogo

Novinky

Chci být informován o nových verzích

JoomShaper