Níže najdete postup, jak nainstalovat a aktivovat licencovanou aplikaci PDF-XChange Editor nebo PDF-XChange Editor Plus na vaše zařízení.


Od verze 9 je nutné aplikaci aktivovat pro konkrétní zařízení. U starších verzí stačilo pouze přidat licenční klíč. Aktivace není nutná u multilicencí nad 25 uživatelů.


Postup instalace a aktivace

1 Otevřete e-mail s licenčními informacemi a stáhněte si instalační soubor PDFXVE9_TRG.exe. Pokud instalujete PDF-XChange PRO 9, tak použijete soubor PDFXPRO9_TRG.exe. Instalační soubory k aktuální i starším verzím najdete zde.

2 Spusťte instalační soubor a ihned poté se objeví úvodní obrazovka instalátoru. Instalaci aplikace spustíte kliknutím na tlačítko Install.

3 Pokračujte v instalaci kliknutím na tlačítko Další.

4 Aby mohla instalace pokračovat, musíte vyjádřit souhlas s Licenční smlouvou pro konečné uživatele (EULA). To provedete zaškrtnutím políčka Souhlasím s podmínkami licenční smlouvy a stisknutím tlačítka Další.


5 V dalším kroku budete vyzváni k výběru typu instalace. Volba Vlastní znamená, že si můžete vybrat komponenty, které budou instalovány. V případě volby Úplná budou nainstalovány všechny komponenty PDF-XChange Editor / Plus (editor PDF, virtuální tiskárna PDF-XChange Lite, plug-iny pro prohlížení PDF v Internet Exploreru a Chrome, plug-iny editoru apod.)


6 V následujícím kroku zaškrtněte volbu Free verze (Free version) a poté klikněte na tlačítko Další.

7 V tomto kroku je již vše připraveno pro vlastní instalace aplikace. Tu spustíte stisknutím tlačítka Instalovat.

8 Ihned poté, co se do Vašeho počítače nahrají potřebné soubory, je instalace dokončena. Pokud se vše povede, uvidíte následující obrazovku.

9 Pokud již máte licenční klíč, tak můžete přidat licenční klíč. Licenční klíč (PVP90...) zkopírujte do schránky (CTRL+C) a vložte na kartě Nápověda > Licenční klíč > Přidat nový licenční klíč...


10 Pokud je vše v pořádku, uvidíte v seznamu licenčních klíčů (karta Nápověda > Licenční klíč) Váš licenční klíč. 

11 Na závěr je třeba provést aktivaci pro dané zařízení. Klikněte levým tlačítkem myši na Váš licenční klíč a stiskněte tlačítko Aktivovat... 


Tím je proces instalace a aktivace licence dokončen.