Verze 9 obsahuje nový systém správy licencí. Nově se všechny instalace (zařízení) zaznamenávají na licenční server a každý uživatel může aplikaci využívat maximálně na 2 zařízeních. Obdobný systém správy licencí využívá například služba Microsoft 365.


Pokud je třeba zařízení vyměnit nebo je překročen maximální počet aktivací (zařízení), je třeba deaktivovat licenci z původního zařízení nebo dokoupit další licenci.  Níže najdete postup, jak deaktivovat licenci z konkrétního zařízení. 


Od verze 9.0.354.0 není deaktivace nutná u multilicencí pro 25 a více uživatelů. 


Deaktivace licence z konkrétního zařízení

1 Deaktivaci je třeba provést z Vašeho uživatelského účtu na licenčním serveru u výrobce (Tracker Software Products). Pokud si nejste jistí, zda ho máte vytvořený či nikoliv, napište na naši podporu.  


2 Správa licence k aplikaci PDF-XChange je dostupná online na adrese https://www.tracker-software.com/loginZde se přihlásíte ke svému uživatelskému účtu pomocí Vašeho e-mailu (Email address) a hesla (Password) a poté stisknete tlačítko LOGIN


Pokud si přejete, abychom Vám účet vytvořili, tak nám napište. Po registraci na Váš e-mail přijde automaticky heslo pro přihlášení. 


Pokud již účet na licenčním serveru máte, ale neznáte heslo, nechte si ho poslat kliknutím na odkaz FORGOT YOUR PASSWORD. V sekci Password Recovery pak zadejte Vaši e-mailovou adresu a stiskněte tlačítko RESTORE PASSWORD. Poté bude heslo odesláno automaticky na Vaši e-mailovou adresu.3 Pokud jste se úspěšně přihlásili na licenční server, měli byste v záložce Your Products & Serial Keys vidět své licenční klíče.


Pokud chcete deaktivovat licenci z konkrétního zařízení, tak stiskněte tlačítko Activation List na pravé straně panelu s Vaší licencí.4 Následně uvidíte seznam zařízení, na kterých je Váš licenční klíč aktivován včetně data aktivace. Zařízení z konkrétního zařízení jednoduše deaktivujete stisknutím tlačítka Deregister. Tím je deaktivace dokončena. Nyní máte uvolněnou aktivaci pro další zařízení.


Pokud chcete některé zařízení zablokovat, použijte tlačítko Block u požadovaného zařízení.