Jak provést kalibraci měření a kótování v PDF?

V tomto článku najdete návod, jak provést kalibraci pro funkce měření a kótování objektů v PDF dokumentech pomocí aplikace PDF-XChange Editor Plus.

 

Postup kalibrace

Chcete-li kalibrovat měření vzdáleností, je nejprve nutné mít k dispozici výkres, kde je přesně známý rozměr některého z objektů.

Ad1  Nyní stiskněte CTRL+Shift+C vyberte dva body se známou (okótovanou) vzdáleností na výkresu. V našem případě je to 900mm.

kalibrace2

Poznámka: Se zapnutým přitahováním (Snapping) k objektům je změření vzdálenosti snažší a přesnější. Přitahování zapnete v menu Soubor > Předvolby > Měření > Zaškrtnout Přitahování k mřížce.

Vhodné je také vypnout tloušťky čar pomocí kombinace kláves CTRL+5

Ad2  Poté, co změříte známou vzdálenost ve výkresu, dojde k zobrazení dialogového okna kalibrace.

Zde zadejte známou vzdálenost včetně jednotek. V našem případě je to 900mm. Můžete také nastavit název měřítka v políčku Název předvolby měření.

kalibrace4

Ad3  Nyní můžete začít kótovat a měřit vzdálenosti v měřítku, které jste získali kalibrací. V našem případě to odpovídá měřítku 1:50.

Ad4  Pokud již máte výkres okótovaný, tak je možné nastavit pro tyto kóty nové měřítko.

Stačí požadované kóty vybrat myší a kliknout na výběr pravým tlačítkem. V kontextovém menu vyberete volbu Měřítko a po rozkliknutí vyberete požadované měřítko.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení