Jak upravit text v PDF souboru?

Dnes si ukážeme jak upravit nebo naformátovat text v PDF souboru pomocí aplikace PDF-XChange. Pomocí nástroje Editace můžete v souborech PDF upravovat text. Ten můžete editovat pouze v případě, že PDF obsahuje textovou vrstvu a pokud není soubor PDF zabezpečen proti editaci. Nelze tedy upravovat text ve skenovaných souborech nebo obrázcích. Editace textu probíhá tak, že vyberete poklikáním myší daný odstavec a v něm následně provedete požadované úpravy. Text můžete odstranit, přepsat nebo změnit styl písma, jeho velikost, horní nebo dolní indexy nebo formátování. 

icons8-idea-30 Pamatujte na to, že pokud upravujete PDF ve zkušební verzi, pak budou po uložení dokumentu vloženy do rohů stránek demo značky.

 

Postup

K úpravám textu v souborech PDF potřebujete licencované produkty PDF-XChange Editor 8, PDF-XChange Editor Plus nebo PDF-XChange PRO 8.

Ad1  V PDF-XChange Editoru otevřete soubor PDF pomocí volby na kartě Soubor > Otevřít.

Ad2  Úpravy textu spustíte kliknutím na ikonu Editace na kartě Domů.

Editor7-editace1

Ad3  Myší klikněte na text, který chcete upravovat. Poté se zvýrazní odstavec, ve kterém chcete text upravovat. Samotný odstavec můžete upravit také a to pomocí řídících bodů, které najdete po obvodě vybrané oblasti.

Ad4  Klikněte na kartu Formát pod vysvícenou kartou Editace textu. Myší vyberte text, který chcete upravovat.

icons8-idea-30 Pokud vybraný text rozdrobený, zaškrtněte volbu Editace > Editovat text v blocích.

V8_editacetextu10

Po výběru textu pro editaci to může vypadat asi takto:

Editor7-editace3

Ad5  Poté se zobrazí dostupné vlastnosti textu a můžete vybraný text formátovat podle potřeby. Je možné měnit styl a velikost písma, styl odstavce jako v klasickém textovém editoru. Text můžete také samozřejmě mazat nebo přepisovat.

Nápověda pro každou vlastnost textu se vysvítí pokaždé, když na nástroj najedete myší.

Editor7-editace4

 

Ad6  Editaci ukončíte stisknutím klávesy Esc.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení