Jak číslovat PDF dokument od druhé stránky

V tomto článku najdete návod, jak očíslovat stránky v PDF dokumentu tak, aby číslování začínalo až od druhé stránky.

 

Číslování PDF od druhé stránky 

Ad1  Spusťte aplikaci PDF-XChange Editor V9 a otevřete PDF dokument, který chcete číslovat až od druhé stránky.

Ad2  Na kartě Organizace vyberte volbu Záhlaví a zápatí

Ad3  Poté se otevře dialogové okno Přidání záhlaví a zápatí, kde je třeba nastavit některé parametry. Záhlaví a zápatí je rozděleno celkem na 6 sekcí, kam lze vložit libovolný text nebo makro.

  • Pokud chceme, aby byla čísla stránek ve střední části zápatí, tak klikneme myší na ikonu  v sekci Střední část zápatí viz obrázek níže.
  • Z kontextového menu pak vyberte volbu Editace stylu číslování stránek... a tím dojde k otevření okna Upravit styl číslování stránek.

 

Ad4  V dialogovém okně Upravit styl číslování stránek je třeba nastavit hodnotu Úvodní číslo stránky na hodnotu 2. Číslo 2 proto, že začínáme číslovat od čísla 2. Nastavení potvrdíme stisknutím klávesy OK.

Ad5  Nyní jsme se vrátili zpět na dialogové okno Přidání záhlaví a zápatí, kde můžeme vidět, že ve střední části zápatí bylo vloženo makro %[Page:;2]:

Nakonec je potřeba v okně Přidání záhlaví a zápatí nastavit rozsah stránek, na které bude nově nastavené číslování aplikováno. 

  • Hodnotu Stránky tedy nastavte na Vlastní a rozsah od 2 do 6. Znamená to, že čísla stránek budou vložena na stránky 2 až 6.  
  • Nastavení potvrďte stisknutím klávesy OK. Tímto dojde k přidání čísel stránek do aktivního PDF dokumentu.

 

A protože jsme v bodě 4 nastavili, že začínáme číslovat od čísla 2, tak na stránce č. 2 bude přidáno číslo stránky 2. Analogicky pak můžete tento systém aplikovat pro jiný způsob číslování (např. od 3. stránky apod.)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení