V souboru PDF nelze editovat text. Kde je problém?

V následujícím článku si vysvětlíme, proč nelze editovat text v souborech PDF. Přesto, že je editace textu podobná jako v běžných textových editorech, jsou zde určitá specifika.

 

Pokud se Vám nedaří upravovat text v souboru PDF, pak důvodem může být například situace, kdy:

  • Soubor PDF je zabezpečený proti editaci. Autor dokumentu zabezpečil PDF proti nepovoleným úpravám. Možné řešení je požádat autora o heslo pro změnu přístupových práv a heslo změnit.
  • Soubor PDF obsahuje elektronický podpis. Pokud je v PDF elektronický podpis, nelze provádět úpravy textu ani jiného obsahu. Je to technologické omezení formátu PDF. Pokud autor podpisu povolil vytváření šablon stránek, můžete provést výtah stránek a zde již text bude možné upravit.
  • Soubor PDF neobsahuje tzv. textovou vrstvu (skeny). Pokud v PDF nelze text ani vybrat myší, je velmi pravděpodobné, že neobsahuje tzv. textovou vrstvu. V takovém případě nelze text editovat, protože v dokumentu prostě není. Typicky se jedná o skenované dokumenty a obrázky v PDF. Řešením je převedení PDF do editovatelného formátu využitím technologie OCR. K tomu můžete využít některý z našich produktů s modulem Enhanced OCR.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení