Pracovní plocha

Základy pracovní plochy

Po spuštění aplikace PDF-XChange Editor 8 uvidí uživatel pracovní plochu, která se skládá z několika logických součástí. Většinu z prvků pracovní plochy lze jednoduše přizpůsobit potřebám uživatele.

Editor7 pracovniplocha


Pás karet

Pás karet (Ribbon) se nachází v horní části pracovní plochy a zobrazuje základní a nejčastěji používané nástroje v přehledných kartách. Toto zobrazení je uživatelům známé především z aplikací MS Office.

Editor7 paskaret1

Informační panel

Nad kartami dokumentů se někdy zobrazuje tzv. Informační panel. Tento panel automaticky upozorňuje uživatele na speciální obsah, který se nachází v otevřeném PDF dokumentu. Může se jednat na formulářová pole, elektronické podpisy, PDF/A apod. 

Editor7 informacnipanel

Panel Hledání

Tento panel slouží k detailnímu prohledávání dokumentů PDF. Pokud dokument obsahuje textovou vrstvu, tak umožňuje nalézt příslušný obsah podle klíčového slova.

Editor7 panelhledani

Panel Zobrazení

Tento panel se nachází v pravém horním rohu pracovní plochy. Umožňuje přizpůsobit uživatelské rozhraní a zejména přepínat mezi jednotlivými typy uživatelského rozhraní (Pás karet/Klasické zobrazení). Současně slouží k zapínání podpory dotykových zařízení nebo myši. 

Editor7 panelzobrazeni

Panel Možnosti dokumentu

V levém spodním rohu pracovní plochy najde uživatel Panel možností dokumentu. Díky tomuto panelu může uživatel zobrazit například seznam elektronických podpisů, náhledy stránek, kontrolu pravopisu, strukturu obsahu, záložek apod. V tomto panelu je také zobrazován rozměr stránek PDF a také souřadnice kurzoru.

Editor7 panelmoznostidokumentu

Panel Navigace

Navigační panel se nachází uprostřed spodní části pracovní plochy a poskytuje nástroje pro orientaci v dokumentu a procházení stránek.

Editor7 panelnavigace

Panel Rozvržení

Vpravo dole na pracovní ploše je k dispozici panel rozvržení. Ten umožňuje vybrat způsob zobrazení stránek při prohlížení dokumentu.

Editor7 panelrozvrzeni

Panel Zvětšení

V pravém spodním rohu pracovní plochy se nachází panel zvětšení, který poskytuje nástroje pro rychlé zvětšování nebo zmenšování zobrazení stránek.

Editor7 panelzvetseni

Panel Spouštění aplikací 

Úplně vpravo dole najde uživatel panel spouštění aplikací, který umožňuje rychle otevřít aktivní dokument v jiném prohlížeči PDF dokumentů (např. Adobe® Reader®).

Editor7 panelspousteni

Pro spotřebitele

Subjekt pro mimosoudní řešení spotřebitelských sporů:

Česká obchodní inspekce
Ústřední inspektorát – oddělení ADR
Štěpánská 15
120 00 Praha 2
Email: adr@coi.cz
Web: http://adr.coi.cz

On-line řešení spotřebitelských sporů:
http://ec.europa.eu/consumers/odr/

Kontakt

TERAGON SW s.r.o.
Riegrova 1756/51
370 01 České Budějovice 1

IČ: 06767800
DIČ: CZ06767800

Zapsáno u Krajského soudu v Č. Budějovicích - Spis. zn. C 27196

Datová schránka: 4mxy2ut

+420 608 209 804

obchod@pdfxchange.cz

Virtuální provozovna: www.pdfxchange.cz

 

visaverlogo  mastercardsecure

Události & média