Návod k instalaci licencované aplikace PDF-XChange 9

V tomto článku najdete návod, jak správně nainstalovat licencované aplikace PDF-XChange. Tento návod platí i pro instalace starších verzí a licencí s expirovanou maintenance (přístup k upgradům/aktualizacím). 

Instalace a aktivace licence je obvykle snadná. Stačí mít platný licenční klíč klíč a odpovídající verzi produktu. Licence je nezávislá na konkrétním PC a je tedy volně přenositelná. 

DŮLEŽITÉ! Od verze 9 je nutné po přidání licenčního klíče ještě provést aktivaci pro Vaše zařízení viz bod 9.

 

Návod k instalaci licencované verze 

Ad1  Otevřete e-mail s licenčními informacemi a stáhněte si instalační soubor PDFXVE9_TRG.exe (Editor) nebo PDFXPRO9_TRG.exe (edice PRO). Instalační soubory k aktuální i starším verzím najdete zde.

Ad2  Spusťte instalační soubor PDFXVE9_TRG.exe ev. PDFXPRO9_TRG.exe (edice PRO) a v okamžiku se zobrazí úvodní okno instalátoru.

Instalaci zahájíte stisknutím tlačítka Install.

icons8-idea-30 Instalace by se měla spustit v českém jazyce, ale uvádíme i postup pro případnou instalaci v anglickém jazyce. Uživatelské menu aplikací PDF-XChange je v českém i slovenském jazyce.

Ad3  Spusťte instalaci stisknutím tlačítka Next.

Ad4  V dalším kroku budete vyzváni k odsouhlasení licenčních podmínek pro konečné uživatele (EULA).

Po pokračování v instalaci prosíme zaškrtněte políčko I accept the terms in the License Agreement a na další krok přejděte stisknutím tlačítka Next.

Ad5  V následujícím kroku instalace můžete vybrat typ instalace. 

  • Custom. Vlastní instalace. Zde můžete vybrat komponenty, které budou nebo nebudou instalovány.
  • Complete. Kompletní instalace. V tomto případě budou instalovány všechny komponenty aplikace.

Pokud vyberete volbu Complete, budete přesměrováni na další krok instalace - viz bod 6.

Ad6  V tomto kroku ponechte zaškrtnutou volbu Free version a stiskněte tlačítko Next.

 

Nyní je vše připraveno k vlastní instalaci do Vašeho zařízení. Pro vlastní instalaci stiskněte tlačítko Install.

Ad7  V posledním kroku je zobrazena informace, že instalace byla dokončena. Instalaci dokončíte stisknutím tlačítka Finish.

Pokud si přejete ihned spustit nainstalovanou aplikaci PDF-XChange Editor, tak prosíme zaškrtněte políčko Launch PDF-XChange Editor a stiskněte tlačítko Finish.

Ad8  Pokud máte zakoupenou licenci a máte licenční klíč, tak již stačí licenční klíč zkopírovat do schránky (myší nebo Ctrl+C) a poté přidat v aplikaci PDF-XChange Editor v menu Nápověda > Licenční klíč > Přidat nový licenční klíč...

 

Ad9  Zbývá poslední krok - aktivace licence pro Vaše zařízení. Na kartě Nápověda > Licenční klíč stiskněte tlačítko Aktivovat...

Poté se zobrazí dialogové okno Keys Activation a zde vyberte volbu Activate via Internet (Recommended).

Pro provedení aktivace na daném zařízení je nutné připojení k Internetu. Pamatujte na to, že 1 uživatel může aplikace PDF-XChange používat max. na 2 zařízeních. 

Tímto krokem je aktivace dokončena a u licenčního klíče je objeví informace o provedené aktivaci.