Verze 10.0.0.370 (14 červen 2023)

Dne 14.6.2023 byla vydána verze 10.0.0.370. Obsahuje jako vždy nové funkce, dílčích vylepšení a opravy chyb. 

Pro bezplatný přechod na tuto verzi je nutné mít maintenance platnou minimálně do 14.6.2023.    

 

Legenda

tlacitkoplus   Nová funkce

tlacitkoopraveno  Oprava chyby nebo problému

tlacitkovylepseno  Vylepšení stávající funkce

tlacitkovevyvoji  Funkce je ve vývoji

tlacitkokritickachyba  Oprava kritické chyby nebo prevence potenciálně nebezpečné situace nebo zranitelnosti

(T# xxxx)  Číslo ticketu/požadavku na technické podpoře

 


PDF-XChange Standard Printer (PDF-XChange PRO V10) 

tlacitkoplus    Podpora formátu CAdES pro elektronické podpisy.

tlacitkoplus    Možnost nastavení kontroly stavu odvolání elektronického podpisu.

tlacitkoopraveno   Oprava verze PDF dokumentu u PDF/A-2 a PDF/A-3 souborů: nyní se správně zobrazuje PDF 1.7.

tlacitkovylepseno   Vylepšení produktivity a správy paměti tiskového ovladače. 

 

PDF-XChange Editor V10/Plus (PDF-XChange PRO V10)

tlacitkoplus    Automatické rozpoznávání a generování formulářů PDF: Z předlohy ve formátu PDF (skeny). (pouze edice Plus a PRO)

tlacitkoplus    Podpora vektorové grafiky: přidávání a úpravy cest (path / shapes). 

tlacitkoplus    Vytváření dynamických razítek bez nutnosti znát JavaScript. (pouze edice Plus a PRO)

tlacitkoplus    Přidána účetní a finanční kalkulačka s možností přidat výpočty ve formě textového pole do PDF dokumentu.

tlacitkoplus    Vytváření nového PDF z webových stránek: Nyní bez nutnosti otevření webového prohlížeče - stačí zadat URL stránky. Konverze zachovává odkazy.

tlacitkoplus    Export odkazů z PDF do CSV souboru. (T#6191)    

tlacitkoplus    Porovnání PDF dokumentů: Dokumenty k porovnání je nyní možné přetáhnout metodou Drag & Drop. (pouze edice Plus a PRO)

tlacitkoplus    Porovnání PDF dokumentů: Nově je možné porovnávat i změny v komentářích. (pouze edice Plus a PRO)

tlacitkoplus    Import obrázků z webkamery nebo z mobilního telefonu v módu webkamery (např. DroidCam, EpocCam, iVCam apod.) pro vytvoření nových dokumentů, podpisů a šablon elektronických podpisů.

tlacitkoplus    Funkce Nová vodítka...: Přidána možnost zadání rozměru nových vodítek v % stránky. Funkce je dostupná v kontextovém menu po kliknutí pravým tlačítkem na souřadnice stránky vlevo dole na pracovní ploše.

tlacitkoplus    Barvy a barevné prostory: Přidána volba Více barev... do standardních nabízených při změně barvy objektu. Nyní jsou podporovány barevné prostory RGB, HSV, HLS, Gray a Lab color (CMYK bude přidán velmi brzy). Dialogové okno obsahuje editovatelný seznam vlastních barev, který se mezi relacemi uchovává. 

tlacitkoplus    Přidána možnost konverze obdélníku na objekt měření pro rychlé změření rozměrů a obsahu obdélníka - kontextové menu (pravé tlačítko myši). (T#5700)

tlacitkoplus    Do vlastností textu byla přidána vlastnost Tab stop. 

tlacitkoplus    Nástroj Přitahování: Pro nástroj Přitahování na kartě Zobrazení bylo přidáno rozbalovací menu pro snažší nastavení tohoto nástroje. (T# 6429)

tlacitkoplus    Nástroj Snímek: Pro nástroj Snímek na kartě Domů bylo přidáno rozbalovací menu pro snažší nastavení tohoto nástroje. (T# 6429)

tlacitkoplus    Přidána možnost odinstalovat jazyky OCR před dialogové okno.

tlacitkokritickachyba   Prevence potenciální zranitelnosti při práci s vytvořenými/upravenými soubory/streamy JBIG2. Reportoval: Mat Powell of Trend Micro Zero Day Initiative; Tran Van Khang (VinCSS), Rocco Calvi (@TerR0C), a Anonymous working with Trend Micro Zero Day Initiative.  

tlacitkokritickachyba  Prevence potenciální zranitelnosti při práci s vytvořenými/upravenými soubory PDF. Reportoval: Mat Powell of Trend Micro Zero Day Initiative; Tran Van Khang (VinCSS), Rocco Calvi (@TerR0C), a Anonymous working with Trend Micro Zero Day Initiative.

tlacitkokritickachyba  Prevence potenciální zranitelnosti při práci s vytvořenými/upravenými soubory PRC. Reportoval: Mat Powell of Trend Micro Zero Day Initiative; Tran Van Khang (VinCSS), Rocco Calvi (@TerR0C), a Anonymous working with Trend Micro Zero Day Initiative.

tlacitkokritickachyba  Prevence potenciální zranitelnosti při práci s vytvořenými/upravenými soubory U3D. Reportoval: Mat Powell of Trend Micro Zero Day Initiative; Tran Van Khang (VinCSS), Rocco Calvi (@TerR0C), a Anonymous working with Trend Micro Zero Day Initiative.

tlacitkokritickachyba  Prevence potenciální zranitelnosti při práci s vytvořenými/upravenými soubory EMF. Reportoval: Mat Powell of Trend Micro Zero Day Initiative; Tran Van Khang (VinCSS), Rocco Calvi (@TerR0C), a Anonymous working with Trend Micro Zero Day Initiative.

tlacitkoopraveno   Export do PDF/A: Opravena verze formátu PDF uvedená ve vlastnostech dokumentu. Pro PDF/A-2 a PDF/A-3 má být verze formátu PDF 1.7.

tlacitkoopraveno   Opraven problém, který nastával v případě, že byl regulární vzor správně rozpoznán funkcí Generovat záložky z textu. (T# 6415)      

tlacitkoopraveno   Opravena funkce Drag and Drop z 7-zip do PDF-XChange Editoru. (T# 5677)  

tlacitkoopraveno   Opraven problém se stavem tlačítek u nástrojů Nahradit text a Přidat text na kartě Komentáře. 

tlacitkoopraveno   Modul Enhanced OCR: Opraven problém s rozpoznáváním úhlu narovnání/otočení, pokud se během analýzy dokumentu automaticky změnilo DPI obrázku. Rozpoznávání tak nyní bude kvalitnější.

tlacitkoopraveno   Opraven problém se ztrátou změn v otevřených dokumentech nebo dokonce změn v nastavení Editoru, když dojde k ukončení běhu operačního systému uživatelem v případě, že je Editor otevřený.

tlacitkoopraveno   Opraven problém se zachováním místa uvnitř seznamu výsledků vyhledávání, když je panel Hledat... plovoucí a uživatel klikne na položky v tomto seznamu.

tlacitkoopraveno   Opraven problém s lokalizací popisu (Sign here) pole podpisu. (T#6053)

tlacitkoopraveno   Modul Záložky: Opraven problém s makrem (Stránka). (T# 5914)

tlacitkoopraveno   Opraven problém se zobrazením seznamu vrstev v případě, že je v panelu Vrstvy zaškrtnuta možnost Seznam vrstev viditelných stránek.

tlacitkoopraveno   Opraven problém s volbou Zobrazit při přihlížení pro vrstvy v podokně Vlastnosti.

tlacitkoopraveno   Opraveno vykreslování čar s nulovou délkou čárky a čtvercovým nebo tupým zakončením čar.

tlacitkoopraveno   Opraveny problémy, kdy byla za některých okolností zkopírována do schránky pouze část vybraných dat. 

tlacitkoopraveno   Opraveno vykreslovaní cest. Některé soubory generované z CAD aplikací obsahovaly nevyhlazené objekty. (T# 4982)

tlacitkoopraveno   Opraven problém při importu razítek XFDF souborů.

tlacitkovylepseno   Nástroj Editace: Nástroj Editace byl rozdělen do dvou nástrojů: nástroj Upravit text - pro snadnou úpravu textových bloků (jako jsou sloupce/odstavce) na stránkách a nástroj Upravit objekty - pro přímou úpravu položek základního obsahu.

tlacitkovylepseno   Funkce Jít na stránku v tomto dokumentu: Vylepšena/opravena volba Přidat/upravit akci. (T# 6303) 

tlacitkovylepseno   Funkce Jít na stránku v jiném dokumentu: Vylepšena/opravena volba Přidat/upravit akci. (T# 6303) 

tlacitkovylepseno   Funkce Jít na stránku ve vloženém dokumentu: Vylepšena/opravena volba Přidat/upravit akci. (T# 6303) 

tlacitkovylepseno   Vylepšení UX pro nástroj Ořez stránek. (T# 6439)

tlacitkovylepseno   Vylepšení UX pro nástroj Zmenšit (změna velikosti stránek). (T# 6439)

tlacitkovylepseno   Konvertor webových stránek do PDF: Vylepšen konvertor webových stránek do PDF z webových prohlížečů Chrome a MS Edge.

tlacitkovylepseno   Přidána možnost ukládání do WebDav. (T# 5812)

tlacitkovylepseno   Funkce Otevřít z URL: Přidána možnost použít hlavičku odpovědi Content-Disposition k odvození názvů souborů. (T# 4848)

tlacitkovylepseno   Vylepšeny/refaktorovány funkce nástroje Hlasité čtení. Přidána podpora nových hlasů ve Windows 11. Na kartu Zobrazení byl také přidán nový panel Hlasité čtení

tlacitkovylepseno   Nástroje Šablony elektronického podpisu a Podpisy a iniciály: Vylepšena/oprava možnost Odebrat pozadí. Nyní je odstraňování pozadí u podpisů ze skenu či fotografie přesnější. 

tlacitkovylepseno   Nástroj Sumarizace komentářů: Vylepšena přesnost spojování čar a aktualizované ikony komentářů.

tlacitkovylepseno   Nástroj Vyplnit formuláře: Přidána funkce pro vyvolání naposledy použitých souborů (funkce MRU) pro zdrojové soubory CSV. (T#6427) (T#6427)

tlacitkovylepseno   Opraven/vylepšen nástroj Rozdělit stránky. (T# 6211, 5841, 5890, 5867, 5868, 6162)   

tlacitkovylepseno   Vylepšení nástroje Relace. (T# 6244, 5984)

 

PDF-Tools V10 (PDF-XChange PRO V10)

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost obsahu. 

  

Modul Enhanced OCR (edice Plus a PRO)

tlacitkovylepseno   Opraven problém s rozpoznáváním úhlu narovnání/otočení, pokud se během analýzy dokumentu automaticky změnilo DPI obrázku. Rozpoznávání tak nyní bude kvalitnější.

   

 

Datum poslední aktualizace: 19.6.2023

Zpět do obchodu